adam mical

Junior Rok

Adam Micał

Adam Micał zadebiutował w rozgrywkach pucharowych w sezonie 2017. Jest ubiegłorocznym debiutantem zarówno pucharu Rok Cup Poland, jak i mistrzostw Polski, w których uplasował się na 8. i 10. pozycji w klasyfikacjach generalnych. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że uzyskany w pierwszym sezonie rozgrywkowym. Swoją kartingową przygodę pochodzący ze stolicy Podkarpacia kierowca rozpoczynał na rzeszowskim torze Reskart. Po roku ścigania się w halowych zawodach kartingowych na wielu polskich torach postanowił spróbować swoich sił w wyczynowym kartingu. Zadebiutował w kwietniu 2017 roku w Toruniu w kategorii Junior Rok i w swoim kartingowym debiucie zajął 11. pozycję w gronie 17. kierowców. Adam zdążył już bardzo mocno zapukać do drzwi czołówki swojej kategorii. W Poznaniu w czwartej odsłonie pucharu zajął wysoką czwartą pozycję po znakomitym wyścigu finałowym czym zwrócił na siebie nie tylko nasza uwagę, ale również wielu kartingowych obserwatorów. W październiku Adam po raz pierwszy wystartował w Rok Cup International, finale światowym kierowców naszej serii, który od 15. sezonów rozgrywany jest we Włoszech. Utalentowany debiutant zaprezentował się w Lonato bardzo przyzwoicie. Zajął ostatecznie 45. pozycję w gronie 97 kierowców juniorskiej kategorii, co uznać należy za bardzo dobry wynik jak na debiutanta w tak wymagających i trudnych zawodach. Niezwykle utalentowany, szybki, pracowity, a przy tym sympatyczny kierowca z Rzeszowa będzie członkiem naszego zespołu w sezonie 2018. Jednym z głównych partnerów rozwoju jego kartingowej kariery jest Hotel Arłamów, który wspierać bęzie Adama również w kolejnym sezonie kartingowym. Nasz cel to walka o jak najwyższe pozycje w pucharze Polski oraz Kartingowych Mistrzostwach Polski. Celujemy w podiumkażdej rundy. Już niebawem pierwsze testy w DD Motorsport z udziałem naszego nowego zawodnika./h5>