ROK GP 15

Marcin Zając

W sezonie 2013 występował w kategoriach Mini Rok i M60. W kartingowych mistrzostwach Polski M60 Marcin wystartował w czterech z sześciu rund. W klasyfikacji generalnej zajął 11. pozycję na 19 zawodników z dorobkiem 206 punktów. W kategorii Mini Rok widzieliśmy go we wszystkich imprezach. W Radomiu Marcin uległ dość groźnie wyglądającemu wypadkowi, ale na szczęście skończyło się na niegroźnych obrażeniach. W klasyfikacji generalnej nasz zawodnik uplasował się na 15. miejscu na 28 zawodników z 273 punktami na koncie. Rok później Marcina zobaczyliśmy już w klasyfikacji kategorii juniorskiej. 13. pozycja Marcina w debiucie wśród juniorów była dobrym wynikiem. Choć z pewnością stać go było na wiele więcej. Wystartował we wszystkich 32 wyścigach sezonu gromadząc na swoim koncie 247 punktów. Pierwszy sezon w Junior Roku miał być zapoznaniem z kategorią.

W sezonie 2015 Marcin ponownie wystartował w kategorii juniorskiej. Jednak nie zobaczyliśmy go we wszystkich odsłonach sezonu. Nie wystartował w dwóch rundach, w tym na inaugurację. Jednak na koniec sezonu zajął wyższą pozycję niż rok wcześniej - był 11 w stawce. Zgromadził 263 punkty, a ostatni weekend wyścigowy w wykonaniu Marcina i jego czwarta pozycja była dobrym prognostykiem przed kolejnym rokiem rywalizacji w Junior Roku.

Sezon 2016 Marcin Zając rozpoczął bardzo dobrze. Od podium w drugiej rundzie rozgrywek. Trzecią pozycję powtórzył również w siódmej rundzie, a w ósmej okazał się najszybszy w kategorii juniorskiej, zdobywając swoje trzecie podium w karierze, po raz pierwszy wygrywając i dając zespołowi pierwsze zwycięstwo w kategorii juniorskiej.